Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / Interwencje 2017

Interwencje 2017

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Orkan Grzegorz na terenie powiatu złotoryjskiego

Orkan Grzegorz na terenie powiatu złotoryjskiego

29 października 2017

W dniu 29. października 2017 r. od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu złotoryjskiego silne podmuchy wiatru spowodowały wiele zniszczeń drzewostanu, infrastruktury oraz kilkunastu budynków.

Czytaj więcej o: Orkan Grzegorz na terenie powiatu złotoryjskiego
Przejdź do - Silne wiatry nad powiatem złotoryjskim

Silne wiatry nad powiatem złotoryjskim

6 października 2017

W dniu 5 października od godz. 18.00 w wyniku silnie wiejącego wiatru na terenie powiatu złotoryjskiego doszło do wielu zdarzeń spowodowanych wiatrołomami.

Czytaj więcej o: Silne wiatry nad powiatem złotoryjskim
Przejdź do - Wypadek na górskiej trasie

Wypadek na górskiej trasie

W dniu 9 sierpnia 2017 r. ok godz. 12 na drodze wojewódzkiej nr 365 w pomiędzy Świerzawą, a Jelenią Górą w Górach Kaczawskich doszło do wypadku 2 pojazdów ciężarowych i 1 samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń jednak jeden z pojazdów przewożących koparko ładowarkę wypadł z drogi i pozostawał w niestabilnej, przechylonej pozycji na stromym poboczu. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy z JRG PSP Złotoryja i Jelenia Góra oraz OSP Świerzawa i Wojcieszów dokonały stabilizacji pojazdu, który zagrożony był przewróceniem i spadnięciem z kilkumetrowej skarpy.

Czytaj więcej o: Wypadek na górskiej trasie
Przejdź do - Wypadek na drodze krajowej A4

Wypadek na drodze krajowej A4

W dniu 03 sierpnia 2017 r. ok godz. 15:18 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Złotoryi otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego z ciężarówką - lawetą na drodze krajowej A4 (82,5 km. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG Złotoryja oraz OSP Wysocko, zespół pogotowia ratunkowego a także patrol policji.

Czytaj więcej o: Wypadek na drodze krajowej A4
Przejdź do - Pożar żniwny

Pożar żniwny

W dniu 31 lipca 2017 r. o godz. 18:00 miał miejsce pożar zboża na pniu (jęczmień) w Nowej Wsi Grodziskiej (gm. Pielgrzymka). Przed przybyciem zastępów straży pożarnej właściciel podjął próbę gaszenia przy pomocy gaśnic. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru przy użyciu wody i podręcznego sprzętu gaśniczego. W wyniku pożaru spaleniu uległo ok 2,5 ha ścierniska i ok 4 ha zboża. Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy z JRG w Złotoryi, OSP Pielgrzymka, OSP Twardocice, OSP Nowa Wieś Grodziska.

Czytaj więcej o: Pożar żniwny