Jesteś tutaj: Start / Interewncje

Interewncje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Seria tragicznych wypadków

Seria tragicznych wypadków

9 września 2019
W ciągu ostatnich dni na terenie powiatu złotoryjskiego doszło do serii tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych:
Czytaj więcej o: Seria tragicznych wypadków
Przejdź do - Płonące żniwa

Płonące żniwa

29 lipca 2019
Tegoroczne żniwa od złotoryjskich strażaków od wielu lat nie wymagały tylu interwencji. Wysoka temperatura i nieostrożność podczas wykonywanych prac doprowadziły do istnej plagi pożarów upraw rolnych.
Czytaj więcej o: Płonące żniwa
Przejdź do - Zboże w ogniu

Zboże w ogniu

3 lipca 2019
W dniu 2 lipca br. strażacy dwukrotnie gasili pożary żniwne w okolicy miejscowości Olszanica (gm. Zagrodno). Ok godz. 10:25 podczas prac żniwnych doszło do zapalenia się ścierni.
Czytaj więcej o: Zboże w ogniu
Przejdź do - Stop pożarom traw

Stop pożarom traw

1 kwietnia 2019
W dniu 22 marca 2019 roku podczas briefingu prasowego sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadierem Leszkiem Suskim zainaugurowali kampanię społeczną „STOP pożarom traw”! – Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. Statystyki pokazują, że w 2018 roku doszło do ponad 48 tys. pożarów traw – powiedział Jarosław Zieliński, podczas briefingu prasowego inaugurującego kampanię.
Na terenie powiatu złotoryjskiego od początku roku odnotowano ponad 20 zdarzeń dotyczących pożarów pozostałości roslinnych i suchych traw.
Czytaj więcej o: Stop pożarom traw
Przejdź do - Wybuch w fabryce

Wybuch w fabryce

6 marca 2019
W dniu 5 marca br. ok godz. 9: 06 w jednym z zakładów produkcyjnych w Złotoryi przy ul. Przemysłowej doszło do wybuchu, a w jego następstwie pożaru dachu. Ze względu na rodzaj zagrożenia oraz charakterystykę obiektu na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 26 zastępów straży pożarnej.
Czytaj więcej o: Wybuch w fabryce