Seria tragicznych wypadków

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

9 września 2019

W ciągu ostatnich dni na terenie powiatu złotoryjskiego doszło do serii tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych:
05.09- w miejscowości Rząśnik doszło do zdarzenia z udziałem pojazdu osobowego, który uderzył w drzewo. W działaniach brało udział 9 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu złotoryjskiego oraz jeleniogórskiego (JRG Złotoryja, JRG Jelenia Góra, OSP Świerzawa, OSP Sokołowiec, OSP JPR Złotoryja, OSP Czernica). W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Ze względu na ich obrażenia, na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
 
06.09 – w miejscowości Łukaszów doszło do zderzenia samochodu osobowego   z ciężarowym. W działaniach brało udział 5 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej (JRG Złotoryja, OSP Zagrodno, OSP Brochocin). W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna, natomiast drugi uczestnik wypadku pomimo prowadzonych działań medycznych przez zespół ratownictwa medycznego  poniósł śmierć.
 
07.09- w miejscowości Świerzawa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego, który częściowo zawisł  nad skarpą. W działaniach udział brały trzy zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej (JRG Złotoryja, OSP Świerzawa).  W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.
 
07.09- na drodze wojewódzkiej nr 364 na wysokości  miejscowości Wysocko doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego, który wpadł do rowu.  W działaniach udział brały dwa zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej (JRG Złotoryja, OSP Wysocko).  W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.
 
07.09- w miejscowości Zagrodno doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej (JRG Złotoryja, OSP Zagrodno). W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.
 
08.09- na drodze krajowej A4 na wysokości miejscowości Jadwisin doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego, który wpadł do rowu. W działaniach udział brały trzy zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej (JRG Złotoryja, OSP Zagrodno).  W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.
 
Przyczyny i okoliczności wszystkich zdarzeń ustala złotoryjska Policja.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie