Złoto dla złotoryjskiego strażaka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

30 maja 2019

W dniach 24-26 maja 2019 roku w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Naszą jednostkę reprezentował st. str. Paweł Nowak .
W kategorii do 82,5 kg w której startował zgłoszonych zostało 20 zawodników reprezentujących miedzy innym Policję , Marynarkę Wojenną, Wojsko Polskie , Służbę Więzienną , United States Army , oraz inne służby mundurowe. Złotoryjski strażak już w drugim podejściu zapewnił sobie zwycięstwo i złoty medal podnosząc sztangę ważącą 195 kg. Pewny swojego zwycięstwa w ostatniej próbie zaatakował swój nieoficjalny rekord życiowy wynoszący 200 kg . Sztanga poszła w górę, niestety sędziowie dopatrzyli się błędu i wynik nie został zaliczony. Już w październiku st. str. Paweł Nowak  będzie jednym z głównych faworytów do zdobycia tytułu Mistrza Polski Służb Mundurowych. Jak sam zapowiedział, właśnie tam spróbuje pobić swój życiowy rekord.
Kolejne wyzwanie jakie stawia sobie siłacz z KP PSP w Złotoryi to Mistrzostwa Europy w 2020 roku oraz Igrzyska Służb Mundurowych czyli World Police and Fire Games, które odbędą się w roku 2021 .

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie