Tragedia na A4

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

9 października 2018

W dniu 8 października br. ok godz. 9:40 Stanowisko Kierowania KP PSP w Złotoryi otrzymało zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym na autostradzie A4 (na wysokości miejscowości Wojciechów-69,4 km w kierunku na Zgorzelec).
W rezultacie tego zdarzenia kilkaset metrów dalej doszło do karambolu z udziałem kolejnych 6 pojazdów ciężarowych oraz jednego samochodu osobowego. Rozmiar zdarzeń wymagał zadysponowania znacznej ilości sił i środków z powiatów: złotoryjskiego, legnickiego oraz bolesławieckiego. Bilans wypadków okazał się tragiczny w skutkach: jedna osoba poniosła śmierć, kolejną osobę zastępy straży pożarnej musiały ewakuować z wraku pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego, a następnie przekazać służbom medycznym. W sumie do szpitala przewieziono 2 osoby, a 5 pozostałych uczestników zdarzeń przebadano nie stwierdzając u nich obrażeń.  
            W trwających ponad 5 godzin działaniach udział wzięło 14 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej  (9 PSP, 5 OSP), 4 zespoły ratownictwa medycznego oraz policja, która ustala okoliczności i przyczynę zdarzeń.                     

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie